?> ?>

Wiadukt kolejowy

Wiadukt kolejowy na łuku 90 st.

Koncepcja, projektowanie i budowa skrzynek zajęła ponad 1 rok, tym razem użyliśmy do tego zaawansowanej technologii cyfrowej. Fronty i i skrzynki wjazdowe przygotowaliśmy na frezarce CNC.

Początkowo plan zakładał wykorzystanie modułów na łuku o promieniu 1200mm, miało być ich 3 (kąt łącznie 90st) ale szybko okazało się że projekt wymusił kolejne 2 dodatkowe moduły wjazdowe na wprost. Wersja ostateczna po szybkich konsultacjach urosła jeszcze o kolejne 2 moduły proste, tak żeby było fajniej. Andrzej pieczołowicie zaprojektował, wyciął laserem i posklejał całą bryłę wiaduktu. Jeszcze w tamtym roku udało się położyć torowisko. Na chwilę obecną mamy gotowy projektu wiaduktu, i zaczynamy tworzyć infrastrukturę i zieleń pod nim.  W skład zaprezentowanego układu łącznie wchodzi 7 modułów, a długość całkowita wiaduktu to 435 cm

Tak prezentuje się wiadukt po złożeniu w całość.

 

 

Teraz trwają intensywne prace wykończeniowe pod wiaduktem, w planach jest droga 2-pasmowa, linia tramwajowa, osiedle bloków z czasów PRL, skład złomu oraz baza kontenerowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.