?> ?>

Warsztaty w Osiu 2021

 

Ruszyliśmy zimową porą, jest ostatni weekend lutego 26-27.02.2021. Jesteśmy u Andrzeja w Osiu. W piątek cały wieczór dyskutowaliśmy w miłym gronie i zastanawialiśmy się od czego zacząć w sobotę rano.

Kontynuujemy budowę naszego najnowszego projektu. Przez ponad rok projektowaliśmy i budowaliśmy skrzynki, tym razem użyliśmy do tego zaawansowanej technologii. Fronty i i skrzynki wjazdowe przygotowaliśmy na frezarce CNC.

Początkowo plan zakładał wykorzystanie modułów na łuku o promieniu 1200mm, miało być ich 3 (kąt łącznie 90st) ale szybko okazało się że projekt wymusił kolejne 2 dodatkowe moduły wjazdowe na wprost. Wersja ostateczna po szybkich konsultacjach urosła jeszcze o kolejne 2 moduły proste, tak żeby było fajniej. Andrzej pieczołowicie zaprojektował, wyciął laserem i posklejał całą bryłę wiaduktu. Jeszcze w tamtym roku udało się położyć torowisko. Na chwilę obecną mamy gotowy projektu wiaduktu, i zaczynamy tworzyć infrastrukturę i zieleń pod nim.  W skład zaprezentowanego układu łącznie wchodzi 7 modułów, a długość całkowita wiaduktu to 435 cm.

Przy okazji moduły łukowe 1-Torowe Andrzeja przejdą gruntowną modernizację. w niedalekiej przyszłości pojawi się nowy tunel, skały, odnowiona zieleń i jak będą jeszcze siły to modernizacji ulegnie elektryka.

Do następnego razu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.